CO POTŘEBUJETE K DOKONALÉ SVATBĚ
Koordinace svatebního dne

KOORDINACE SVATEB

Jmenuji se Lucie Partlová a svatby jsou mojí láskou již o malička. Od roku 2007 se denně setkávám s nevěstami ve vlastním  svatebním salonu Madona. Ráda přispěji svými zkušenostmi a podělím se s Vámi o rady, aby ten Váš svatební den byl tím nejkrásnějším, na co budete Vy i Vaše babičky vzpomínat.

Koordinátor
Koordinátor je člověk, který se stará o hladký průběh svatebního dne či jiné společenské akce včetně konkrétních příprav. Od začátku až do konce je k dispozici všem hostům i dodavatelům. Stará se o to, aby bylo vše na svém místě, v pořádku a plně k dispozici. V průběhu akce tvoří komunikační můstek mezi hostitelem a dodavateli a řeší případné nastálé potíže. V tomto smyslu přebírá hostitelovy povinnosti, zatímco sám hostitel se může v klidu věnovat svým hostům a svým společenským povinnostem. Koordinátor není na dané akci člověkem, který sám vše vykoná - to by neměl možnost stihnout. Koordinátor se stará o to, aby vše v pořádku proběhlo, aby se na nic nezapomnělo, hlídá čas, eviduje případné změny, řeší případné potíže a koordinuje jednotlivé dodavatele a jednotlivé nezbytné povinnosti tak, aby vedly k perfektnímu průběhu akce bez zmatků a nesrovnalostí. 
Nejužitečnější je svatební koordinátor v první fázi svatebního dne, která začíná od ranních příprav a končí usednutím svatebčanů ke svatební hostině a uvedení prvního tance ženich a nevěsty.

Doporučení
Vybírejte si takového svatebního koordinátora, který bude nejen schopen vám perfektně zkoordinovat svatbu, ale se kterým si budete také obyčejně "lidsky" rozumět. Přesvědčte se, že "váš" svatební koordinátor si vámi vybraný termín rezervoval skutečně jen pro vás.

Koordinace svatebního dne

Zahrnuje: Ranní přípravy, předání květin, zdobení aut a svatebčanů, vítání hostů, řazení hostů a aut při cestě na obřad i z něj, hlídání dětí při obřadu, dohlédnutí na hladký průběh svatební hostiny a uvedení prvního tance nevěsty a ženicha.                                                                                                                                                              6500,- Kč na 1/2 dne (do začátku svatební hostiny a prvního tance, cca. 8 hod)

Koordinace svatebního dne i s dodavately

- až 3 osobní schůzky, osobní asistence při jednání s úřady, vyzvednutí oddacího listu, výběr květinové výzdoby, společný výběr vhodných lokalit a rezervace termínu, vytvoření časového harmonogramu a rozpočtu a následná práce s nimi, vyhledání a komunikace s dodavateli a zajištění dalších služeb dle Vašich přání.           

11.500,- Kč

Doprava 9,- Kč /km

Konzultace bez výběru koordinace 500,- Kč

Koordinátor svatby Vám pomůže ušetřit 100 hodin potřebných k zajištění dokonalé svatby i peníze...

KVĚTINY, SVATEBNÍ DORTY A VÝSLUŽKY

Nabízíme kompletní květinovou výzdobu, aut a stolů. Svatební dorty, svatební výslužky aj.

SVATEBNÍ OZNÁMENÍ

SVATEBNÍ A PLESOVÉ LÍČENÍ - Lucie Partlová svatební salon Madona

Make-up Institute Praha je přesně tím místem, které mi umožnilo splnit si svůj sen a věnovat se líčení, které mi v každém okamžiku přináší radost a pocit naplnění při své práci u svateb! Je to jednoduché, stačí jen pochopit, že to čím žiješ je tvoje práce!

KAŽDÁ  NEVĚSTA JE PRO MĚ VÝZVA


Na úvod je třeba říct, že je to jako jediný institut v celé České republice svého druhu, kde se můžete stát předním lídrem profesionálních vizážistů.

CENA LÍČENÍ
- Denní líčení 400,-Kč
- Večerní a slavnostní líčení 500,- Kč / sleva při zapůjčení plesových šatů /
- Svatební líčení, zkouška v cenně 1500,-Kč, doprava 7,- Kč/km
- Líčení svatebčanů ( maminka, svědkyně,..) 400,-Kč

CENA PROMĚNY
- Foto make-up s proměnou a focením,kompletní účes s barvením 2900,-Kč, zapůjčení i šatů k focení (cena dle náročnosti)


NA CO SE ZAPOMÍNÁ...

Historie svateb

Základním úkolem manželství bylo mít děti, spojit a rozmnožit majetek, zajistit bezpečí pro rodinu a nebo i celý kmen. I společenské postavení ve vyšších vrstvách bylo důležité, proto spojení silných a vlivných rodin bylo velmi žádoucí. Už ve starověku bylo tedy manželství zcela běžné.Svatbě předcházelo dání svolení rodičů anebo opatrovníků. Ti také rozhodovali o všech finančních podmínkách sňatku. Svatby se uzavíraly bez zvláštních ceremonií. Ženich si prostě odvedl svou ženu do svého domu, chýše či stanu a ohlásil to všem. Tím byl jejich vztah považován za manželství. Následné oslavy však bývaly velmi bujaré a veselé už tehdy.

 
Historie svateb
 
S příchodem náboženství, zejména křesťanství, byly vesměs svatební obřady církevní. Ve středověku byl tento sňatek považován za posvátný a nezrušitelný. Velkým rozdílem však bylo, oproti dnešním svatbám, že mladí lidé neměli možnost sami si zvolit svého partnera. To rodiče vše domlouvali a hlavním cílem bylo spojit majetky. Zcela běžně se o nevěstě dohadovali otec nevěsty a otec ženicha společně s ženichem jako na trhu. Dokonce vznikaly smlouvy, kde se přesně psalo, jaké věno přinese nevěsta a co v manželství bude všechno zastávat. Tento zvyk přetrvával až do 19. století. Pokud se dívka neprovdala, většinou odcházela do kláštera. Pro rodinu bývala dcera, která se nevdala ostudou.

Až později se samotnému obřadu dával větší důraz a přípravy na svatbu zabraly mnohdy i mnoho týdnů. Svatbou žila většinou celá vesnice. Ženy připravovali jídlo a  šaty pro nevěstu. Šaty byly, pokud to finance rodiny dovolovaly, velmi zdobené a bohaté. To jsou svatby, kde se objevují družičky a tradice, které se mnohdy někde dodržují dodnes.

První bílé dlouhé svatební šaty si na své svatbě oblékla královna Viktorie v roce 1840 a tak začíná tradice, kterou následují všechny nevěsty skoro na celém světě. Bílé šaty symbolizují čistotu a panenství. Dokonce i prstýnky, které si dnešní snoubenci při obřadu vyměňují, znali již staří Egypťané. Chudé páry si prstýnky vyráběli ze dřeva, kostí, kovu či si je pletli z trávy. Opět postupem času byl prstýnek a jeho cena ukázkou movitosti rodiny.

Zásady správného zasedacího pořádku na svatbě

Nevíte si rady, jak správně usadit hosty u slavnostní tabule na svatební hostině? Poradíme vám, jak na správné rozmístění míst pro rodiče, svědky i pro ostatní svatebčany.

Uspořádání zasedacího pořádku může být složitější organizační záležitostí, než se na první pohled zdá. Někteří svatebčané se vůbec neznají, jiní mají specifická přání a tak je třeba vše správně uspořádat. Vodítkem nám může být to, jak usadit hosty podle etikety.

Pozvání

Vše začíná pozváním ke svatební tabuli. To se nejčastěji přikládá do obálky ke svatebnímu oznámení. Nezapomeňte, že provedení by mělo být ve stejném stylu. S hostem zveme samozřejmě také jeho partnera nebo partnerku. Kromě příbuzných a přátel se hodí na svatbu pozvat také ty, kteří na svou svatbu dříve pozvali nás.

Svatební tabule

Samozřejmě záleží na dispozicích dané restaurace, salónku nebo na možnostech zahradní oslavy. K nejpraktičtějším variantám patří uspořádání stolů do písmene "U", kdy v čele sedí novomanželé.

Náš tip: nezapomeňte na stylové jmenovky, které pomohou svatebčanům najít své místo u slavnostní tabule. Originalitě se meze nekladou a drobný výrobek nebo krásná jmenovka se mohou stát příjemnou vzpomínkou pro každého svatebčana.

Zasedací pořádek

Nevěsta a ženich sedí na nejčestnějším místě, čili v čele stolu. Nevěsta se usadí po pravici ženicha. Vedle novomanželů sedí jejich rodiče, ale pozor - rodiče nevěsty mají sedět vedle ženicha a rodiče ženicha zaujímají místo vedle nevěsty. Konkrétně sedí matka nevěsty vedle ženicha, otec nevěsty hned vedle ní. Vedle nevěsty se usazuje otec ženicha a v jeho blízkosti sedí matka ženicha.

Další možností je usadit vedle nevěsty otce ženicha a naproti nevěstě nevěsty otce. Vedle ženicha pak sedí matka nevěsty a naproti ženichovi usadíme jeho matku.

Další čestná místa mají obsadit svědkové a to jeden vedle rodičů nevěsty a druhý vedle rodičů ženicha. Ostatní svatební hosty usazujeme více méně libovolně, ale mělo by platit, že společensky významnější hosté sedí blíž čela stolu a tím pádem také blíže novomanželům. Často se vedle rodičů usazují kromě svědků ještě prarodiče.Kompromis

Nejvhodnější variantou pro sezení ostatních svatebčanů je sezení střídavě - vedle sebe muž/žena/muž atd. Samozřejmě při reálném uspořádání zasedacího pořádku u svatební tabule musíme začleňovat také děti, což oficiálně správnou variantu sezení u tabule může narušit.

Někdy musíme ohleduplně řešit citlivější rodinná témata a usadit svatební hosty tak, aby se některá z tetiček nepohádala se strýčkem - jako vždy apod.

Svatební noviny


Svatební noviny se na první pohled mohou podobat běžným novinám a to svou formou i rozsahem. Záleží pouze na tom, jak jejich tvorbu ženich s nevěstou pojmou. S jejich přípravou začněte včas, ať si vybírání použitých textů a fotek užijete v klidu.

Na každé svatbě vznikají prázdné okamžiky, kdy se volná zábava trochu pozastaví. Jsou to např. chvíle, kdy se novomanželé odjedou fotit, než se rozkrájí svatební dort apod. Pokud se příbuzní vzájemně neznají, konverzace může lehce váznout. A právě v tyto chvíle každý ocení svatební noviny. Jednak se v nich najde dost inspirace na duchaplný rozhovor, ale hlavně svatebčany mile pobaví a nikdo se nebude nudit.Svatební noviny jsou naprosto jedinečná tiskovina, ve které kromě textů najdeme také obrázky, fotografie. Články, zprávy i obrázky se týkají především novomanželů. Každý ze svatebních hostů se prostřednictvím svatebních novin může dozvědět několik zajímavostí i faktů ze života snoubenců, z jejich historie i pár informací, které se týkají jejich plánů.

Na některých svatbách noviny obsahují také sdělení, která se týkají svatebního dne či slavnostní večerní oslavy. Program v bodech, nabídka z rautového stolu, nebo stránka věnovaná svatebnímu menu budou velice praktickými zprávami pro každého svatebního hosta.

.

Svatba v máji, jako v ráji

Bojíte se svatby v květnu. Staré pověry hoďte za hlavu.

Byl pozdní večer, první máj, večerní máj byl lásky čas. Počáteční verše z Máchova Máje zná u nás téměř každé malé dítě. Že květen a láska k sobě patří, se zkrátka ví. Proč se ale většina snoubenců zpečetění svých citů v květnu vyhýbá? Mají lidové pověry na svatbu skutečně vliv?

Pokud i vy začínáte s přípravami svého velkého dne, jednou z prvních věcí, kterou si budete muset na dlouhém seznamu odškrtnout, je datum svatby. A řečeno na rovinu květen se jeví jako ideální kandidát. Aprílové počasí střídají teplé slunečné dny, ale ne tak horké, abyste se museli bát o konzistenci svatebního dortu. Stromy a květiny začínají pučet a jejich vůni se nemůže rovnat ani drahý Chanel. A po dlouhé zimě se začíná znovu ozývat ptačí zpěv, který může s přehledem nahradit i svatební kapelu. Že svatba v květnu zní jako idylka? Proč se tedy při představě májové svatby dědečkové orosí a babičky se začnou křižovat?

Svatba v máji, do roka máry

Za všechno může staré pořekadlo, které tvrdilo, že pokud snoubenci uzavřou sňatek v květnu, novomanželka do roka zemře. Ač se dnes víra v takovou pověru jeví jako absurdní, v minulosti měla své reálné opodstatnění.

V dřívějších dobách bývalo totiž obvyklé, že nevěsta brzy po svatbě otěhotněla. A to potom znamenalo, že dítě počaté v tuto dobu mělo přijít na svět v únoru nebo začátkem jara. Porod v takových klimatických podmínkách a se zdravotní péčí, která tehdy neodpovídala současným standardům, mohl být pro rodičku často velmi komplikovaný. Situaci nepomáhal ani fakt, že zásoby potravin se s končící zimou stále tenčily, a matce ani dítěti tak nemohly být dodávány potřebné živiny. Nezřídka tedy docházelo k případům, kdy dítě, nebo dokonce i matka porod nepřežily.5 x tradice

        


Nové

Každá nevěsta má mít něco nového. Nová věc symbolizuje nový začátek, optimismus a budoucí nový život v nové životní pozici vůbec. Ačkoliv v půjčovnách svatebních šatů seženete naprosto vše potřebné, je dobré mít něco nového - svého, něco jedinečného, co vám bude svatební den připomínat i později.

Staré

Stará věc má symbolizovat buď to, že nevěsta nechává svůj dosavadní nebo chcete-li starý život za sebou a vstupuje do života nového.

Druhým výkladem zvyku o staré věci je přiklánění se k rodinným tradicím. Stará věc symbolizuje zachování rodinné tradice a proto si nevěsta jako doplněk volí nějaký rodinný šperk po babičce, brož nebo jinou maličkost, která vytvoří příslib pokračování dosavadní rodinné tradice.

Modré

Modrá barva symbolizuje čistotu, věrnost a nevinnost. Někdy se tato barva spojuje s Pannou Marií a má podtrhnout čistotu nevěsty. V současnosti se ale naopak volí např. modrý svatební podvazek. Zvolit můžete také drobný doplněk do svatební kytice v podobě modré mašličky.

Půjčené

Někomu pro splnění tohoto bodu postačí svatební šaty z půjčovny, pro jiného se pro dodržení tradice musí věc vypůjčit od blízkého člověka. Navíc by to měl být člověk veselý a šťastný, aby se veselost a optimismus přenesly na nevěstu. Podle některých výkladů se má věc půjčit od šťastné vdané ženy - opět pro štěstí.

Další interpretace této tradice symbolizuje to, že si nevěsta bude brát ke svému srdci rady ostatních blízkých.

A co si můžete půjčit? Často tento bod řeší nevěsty drobností, sponkou, nebo jinou ozdobou.

Darované

Poslední krok ke štěstí tkví v darované věci. Darují se šperky, spodní prádlo, různé ozdoby do vlasů...

Mnohdy se tento bod vynechává a nahrazuje se tradicí se stříbrnou mincí.

Květinová výzdoba

Květinová výzdoba: jak ušetřit a mít přitom krásné dekorace

Kdo všechno má mít kytici, komu všemu náleží korsáž, jaké květiny dát na stůl a mají tam vůbec být? To je jen několik málo otázek ohledně květinové výzdoby, které trápí nadcházející nevěsty. Naštěstí se dnes dokážeme obejít bez striktních a svazujících pravidel, takže jak bude vypadat květinová výzdoba, je čistě na vás. Pro ulehčení však přinášíme několik rad a nápadů.

Když už máte konečně vybrané šaty, zarezervované místo, rozmyšlené svatební menu, přichází na řadu otázka květinové výzdoby. Záleží samozřejmě hned na několika věcech. Na ceně, kolik chcete do výzdoby investovat, na místě, zda bude svatba probíhat uvnitř či venku a nakonec na celkovém ladění.

Květiny všude, kam se nevěsta podívá

Ceny jsou různé, opět záleží na výběru květin, ročním období a množství. Pokud plánujete větší svatbu pro sto lidí, počítejte s útratou kolem čtyř až šesti tisíc. Záleží ale na vašich požadavcích. Klasicky se do květinové dekorace zahrnuje kytice pro nevěstu, kytice pro matky nastávajících novomanželů, další pro svědkyni, kytice na auto, korsáž pro novomanžela, případně pro svědka, dekorace na stoly a úvazky pro svatebčany.

Takový výčet už jen podle představy vypadá na slušnou útratu. To že chcete mít krásnou výzdobu, ale nutně neznamená, že za ní hned musíte utratit nespočet peněz. Přinášíme vám proto tipy, jak ušetřit a přitom se ničeho nevzdávat.

Kytice pro nevěstu je samozřejmou nutností. Pokud chcete nějakou vybavit i maminky a svědkyni je už na vás. Platí ovšem, že by měly květiny korespondovat s tou nevěstinou. Rovněž korsáž pro ženicha by měla odpovídat svatební kytici. Takovým větším úvazkem připínajícím se na klopu saka můžete vybavit i svědka.

Pro krásnou výzdobu se nemusíte nutně plácnout přes kapsu

Cena se potom odvozuje od volby květin a studia, kde si necháte živé doplňky svázat. Nechte si předvést katalogy, nebojte se zeptat na ceny ani se podívat do více designových studií. Také často platí, že mimo hlavní město jsou ceny o něco nižší. Většinou je to však dost individuální a je tedy dobré výběr časově nepodcenit a porozhlédnout se po co nejvíce nabídkách. Pak určitě vyberete to nejlepší.

Co se týče úvazku, tradice velí, že by ho měli mít všichni svatebčané. Opět je ale tato volba jen na vás. Sešpendlená větvička myrty s bílou stužkou se dá pořídit poměrně levně, cca 10-20 Kč za kus. Pokud jste však zručnější a chcete ušetřit, můžete si ji rovněž pořídit rostoucí v květináči a úvazky si tak vyrobit sama.

Co na stůl kromě jídla

Aranžování stolů je široká kapitola sama o sobě. Tady můžete popustit uzdu své fantazie. Platí jen, že by měly dekorace celkově ladit. Pokud například sníte o svatbě, která bude laděná do šeříkových odstínů, měly by i kytice a dekorace svatební tabule korespondovat s tímto odstínem. Je dobré do výběru květů zahrnout kromě barvy i roční období - v létě volit svěží letní květiny, v zimě zase důstojnější, například růže nebo kaly.

Svatební tabuli můžete potom zdobit opravdu různě. Dražší způsob je rozmístit uvázané kytice, klidně ale stačí posázet stůl lístky růží a rozmístit kytice, které budou k dispozici - svatební kytice, kytice matek, svědkyně.

Pokud chcete ušetřit a jste trošku zručná a kreativní, můžete si stůl vyzdobit podle sebe svícínky, barevnými kamínky a drobnými květy. Fantazii se meze nekladou, jen by se barvy neměly příliš bít, je dobré ladit do jednotlivých odstínů. Skleněné svícínky se případně dají nahradit slabostěnnými skleničkami, barevné kamínky lze sehnat v každém zahradnictví nebo květinářství. Také je možné vést středem stolu řadu lístků květin a ničím víc nezdobit. Vyvarujte se ale přílišné přeplácanosti.

Ozdoba na autě nesmí chybět

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na květinu na auto. Při výběru by opět mělo být bráno v potaz celkové ladění a výběr květů, případně roční období. V ateliérech je možné zapůjčit proti záloze přísavku na auto, která bude držet kytici. Je možné si dohodnout i asistenci, která pomůže nejen s dekorací auta, ale s celkovým zdobením stolů, sálu či venkovního altánu.

Pokud plánujete doprovod malými dětskými družičkami, je možné jim opatřit košíčky s květinovými lístky, které budou cestou rozhazovat. Ve výsledku je to hezký efekt a nijak zvlášť cenově náročný. Další nadstandardní možností je květinový polštářek pod svatební prstýnky. Měl by být připraven ze stejných květin jako svatební kytice. Většinou je i možné ho po svatbě usušit a nechat si ho na památku.

Zdá se, že jen otázka kytic a květinové výzdoby je opravdu široká a náročná na plánování a přípravu. A to je jen jedna z částí chystání obřadu. Samozřejmě je nejlepší ponechat si dostatek času a veškeré přípravy si pořádně rozmyslet a bez stresu užít. Pokud se ale přece jen na to necítíte a nechce se vám přebírat zodpovědnost za správný chod i třeba jen malého obřadu pro pár hostů, je tu možnost využít svatební agenturu, která se po konzultaci postará třeba i o květinovou výzdobu.


Svatební výslužky

Nápadité svatební výslužky

Přijdou vám klasické výslužky v podobě svatebních koláčků naskládaných v bílých papírových košíčcích už krapet za zenitem? Nebo si prostě jen myslíte, že je to pro vaše blízké, kteří s vámi prožijí svatební den, jaksi málo? Ruku na srdce, svatební koláčky jsou sice skvělé a s největší pravděpodobností vám je nadšeně upeče babička (a ještě k tomu zadarmo), ale přeci jen už je to ohrané a nikoho tím nepřekvapíte. Světem vládnou nové nápady, které mnohdy nestojí víc než zmíněné koláčky, a přitom jimi své hosty mile překvapíte.

Do sklenice

Jednou z možností, jak efektivně obdarovat své blízké a zároveň zůstat u jídla, které je prostě sázkou na jistotu, je naplnit zavařovací sklenici až po okraj dobrotami. A sklenice to vůbec nemusí být veliké, ty by tu naopak působily nepatřičně.

Domácí marmeláda, sladké cibulové čatní, želé, pečený čaj nebo med si jistě oblíbí všechny přítomné dámy, pánové pak zaručeně ocení nakládaný hermelín, plněné papričky, paštiku nebo utopence.

Do sklenic ale můžete také nasypat křupavé domácí müsli, sušené ovoce, čajovou směs, oříšky v karamelu nebo čokoládě, rýží namíchanou s kořením a sušenými houbami na italské houbové rizoto nebo směs na upečení chleba, muffinů či oblíbeného koláče. V zimě zabodujete směsí na přípravu horké čokolády s chilli nebo s bonbony marshmallow. Hlavně ale nezapomeňte k těmto sklenicím přiložit také "návod k použití".

Ze zahrádky

Máte-li přebytek malin, jahod, jablek nebo třeba mrkve ze své zahrádky, nabídněte je svým hostům. Velký dřevěný stůl celý pokrytý čerstvým voňavým ovocem a zeleninou bude opravdovým lákadlem. Když navíc na ceduli napíšete, ať si každý vezme, co a kolik hrdlo ráčí, uvidíte, jak budou hosté nadšení. Užijí si s vámi skvělý den a ještě si odnesou náruč plnou vitamínů. Nebo zkuste darovat květináče s bylinkami - máta, pažitka, bazalka, oregáno, tymián, koriandr nebo petrželka se v kuchyni hodí vždycky.

Na památku

Pokud chcete, aby na vás měli svatebčané nějakou stálou vzpomínku, vsaďte na nějakou maličkost, která bude korespondovat s celkovým stylem tohoto dne. Pokud se například na vaší svatbě objevuje stále stejný motiv, třeba sova nebo motýl, vytvořte dárek s tímto motivem - magnet na ledničku, malovaný kamínek nebo placku. Oblíbenými dárky jsou také vonné sáčky nebo mini polštářky s bylinkami (levandule, heřmánek, meduňka), malé sukulenty v květináčku nebo polaroidové fotografie pořízené během oslavy.

Skvělým nápadem je darování vonných svíček, jejichž vůně doprovázela celou vaši svatbu. Vaši přátelé a rodina si na ten báječný den tak vzpomenou pokaždé, když tuto vůni ucítí.

Pro rodiče, svědky a družičky

Jistě se shodneme, že vaši rodiče, svědci a případně družičky si zaslouží něco víc než ostatní hosté. Maminky můžete obdarovat hedvábnými šátky, květinovými brožemi nebo hezkým náhrdelníkem. A také určitě neodolají krabičce plné výběrových pralinek z poctivé čokoládovny, které jsou dnes už v každém větším městě - doporučuji nugátové lanýže, které se jen rozplývají.

Tatínkové zase budou nadšení z kvalitního doutníku, se kterým si budou připadat jako opravdoví gentlemani, skvělým nápadem je také třeba kolekce mini lahviček něčeho ostřejšího - whisky, gin, koňak... v obchodu s lihovinami si jistě vyberete. Pro svědky mějte připravené opravdu lahodné víno nebo šampaňské, nejlépe takové, které máte sami v oblibě. A družičky? Ty bývají parádnice a zaručeně je potěšíte tenkými náramky přátelství, prstýnky nebo hezkou sponkou do vlasů.

Už víte, čím své hosty obdarujete? Pak nepodceňte ani balení. Na stránkách firmy totiž seženete trojúhelníkovité krabičky s romantickými vzory, které můžete seskládat do tvaru patrového dortu a které nevyjdou o moc dráž, než tradiční bílé košíčky - 18 korun jedna.

Svatební rozpočet

Co obsahuje svatební rozpočet Kolik bude stát svatba a na čem lze ušetřit? Než začnete panikařit, zamyslete se, co všechno bude třeba obstarat. Nemáte představu, kolik stojí svatba a kolik vlastně bude stát... Jsme tu pro Vás koordinace svateb